Małopolska Miejsca okolice Krakowa Polska Wycieczki z dziećmi

Warsztaty dekorowania bombek – ARMAR (Bębło)

By
on
20 grudnia 2020

Odległość od Krakowa: 30 min
Miejscowość: Bębło


We wsi Bębło znajduje się zakład produkujący bombki. Firma działa na rynku od 2003 roku i specjalizuje się w produkcji unikalnych, szklanych ozdób choinkowych. Ręcznie malowane bombki w przeróżnych kolorach i kształtach trafiają do krajów na całym świecie.


Wybraliśmy się do ARMAR (http://www.armar-ozdoby.pl/) po kilka bombek, które miały zawisnąć na choince, kupowanej tego samego dnia. Liczyłam na duży wybór ozdób i chciałam wesprzeć lokalnie działającą firmę. Okazało się, że trafiliśmy do miejsca, które dzieci zapamiętają na długo i dzięki niemu wprowadziliśmy się w cudowny nastrój świąteczny. W sklepie firmowym, przemiła Pani z ARMAR, zaprosiła nas na warsztaty robienia bombek. Dostaliśmy osobną salę, gdzie przygotowane były wydmuchane bombki, farby i rożnego rodzaju brokaty. Dziewczyny wybrały sobie dwie sowy, Jasio natomiast zwykłą bombkę. Pani wytłumaczyła nam jak malować i ozdabiać bombki i pomagała maluchom, bo emocje były olbrzymie. Dzieci udekorowały swoje wybrane ozdoby, wykorzystując wszystkie możliwe brokaty. Przyznam szczerze, że początkowo obawiałam się tych emo sów o wielkich czarnych oczach na choince, okazało się jednak, że odpowiednia ilość brokatu ozdobi każdej urody ptaka tak, że będzie się pięknie prezentował na świątecznym drzewku.

Po malowaniu bombek, wybraliśmy się na małe zakupy w sklepie firmowym. Janek w tym czasie oglądnął film o zakładzie i procesie produkowania bobek, dokładnie mógł zrozumieć proces dmuchania, malowania i suszenia bombek. W tym czasie, dziewczyny w sklepie polowały na te najpiękniejsze ozdoby. Okazało się, że ARMAR jest bardzo dobrze przygotowane na wizytę 4 letnich dziewczynek, z wysoce skrystalizowanym gustem. W koszyku w 5 minut znalazły się wszystkie różowe bombki dostępne w sklepie oraz piłkarz Wisły i Hedwiga (wybrany dla Jasia przeze mnie). Sklep oferuje olbrzymi wybór bombek w różnych kształtach; Mikołaje, sowy, zwierzątka, bałwanki, księżniczki czy piłkarze wszystkich reprezentacji.

Na koniec zostaliśmy oprowadzeni po zakładzie, dzieci dokładnie zobaczyły jak produkuje się bombkę, same mogły dodać srebra do pustej wydmuchanej wcześniej ozdoby, pomalować ją farbą i odłożyć do suszenia. Pani pokazała nam cały proces od dmuchania, srebrzenia po zdobienie i pakowanie, bardzo cierpliwie tłumacząc wszystko i odpowiadając na tysiąc pytań Janka.


Jeżeli chcecie wybrać się na warsztaty, to zerknijcie na stronę firmy oraz ich page na Facebooku (https://www.facebook.com/ARMAR.ozdoby). Koszt warsztatu to tak de facto bombka, którą malujecie 18-20 zł, a reszta zależy od Waszej fantazji w sklepie. To świetny pomysł na prezent, więc dobrze odwiedzić ich jeszcze przed Świętami.

TAGS
RELATED POSTS

Zostaw wiadomość

ASIEŃKA
Kraków, PL

Niektórzy mówią na mnie Mała Mi... uwielbiam góry, książki o himalaistach, dobre wino i spotkania z przyjaciółmi. Lubię wszystko mieć zaplanowane i tak było całe moje życie… do czasu, aż kiedyś z planowanej ciąży z drugim dzieckiem, zrobiła się ciąża z drugim i trzecim dzieckiem. To była jedna z najważniejszych lekcji w moim życiu... po której, zostałam mamą trójki i zaakceptowałam fakt, że nie wszystko trzeba planować.  Lubię siebie po trzydziestce, pracuję na pełny etat, mam Jasia, Alę i Lenę i męża, którego po 10 latach dalej nazywam swoim najlepszym przyjacielem. Od kiedy możemy wyrobić sobie „Kartę dużej rodziny”, mam chyba więcej energii niż kiedykolwiek. Praktycznie w każdy weekend  organizuję nam wycieczki i spacery po okolicy. Cała nasza trójka na hasło wycieczka siedzi w fotelikach z uśmiechem na ustach. Przez pierwsze dwa lata życia bliźniaczek śmiałam się, że namalowałam na mapie cyrklem kółko o promieniu 200 km od Krakowa i podróżowaliśmy tylko w jego obrębie. Powoli wychodzimy poza kręgi, ale przez ten czas odwiedziliśmy wiele cudownych miejsc i tym chcę się z Wami podzielić. Jeżeli jesteś z Krakowa i okolic, znajdziesz tutaj pomysły na to gdzie pojechać i praktyczne wskazówki o miejscach, które odwiedziłam. Wszędzie jeździmy całą rodziną i kolekcjonujemy chwile, momenty i piękne miejsca w naszych głowach. 

Szukaj