Czechy Europa Wycieczki z dziećmi

PECKA – drewniany plac zabaw w czeskich Karkonoszach

By
on
29 sierpnia 2021

PECKA HERNI KRAJINA – Drewniany, naturalny plac zabaw w Karkonoszach (Czechy)

Nasze tegoroczne wakacje kończyliśmy z przytupem, w czeskich Karkonoszach! Znaleźliśmy tutaj oryginalną krainę zabaw – Pecka 💚

PECKA PLAYSPACE

🏔 Plac rozciąga się na wysokości 1062 m n p. m., znajduje się w miejscowości Pec pod Sněžkou w czeskich Karkonoszach. Nie wpisujcie w Google Maps nazwy Pecka Herni Krajina, gdyż jest go szczyt góry, na której znajduje się plac zabaw. My tak zrobiliśmy i mieliśmy przygody oraz musieliśmy objeżdżać górę dookoła. Najlepiej zaparkować na Velké Úpě (parkingu na rynku P5) lub na parkingu za rzeką (P6). Następnie trzeba przejść przez drogę i podejść do wyciągu krzesełkowego – Portášky. Na szczyt można też wejść ścieżka asfaltową, jeżeli nie chcemy jechać kolejką.

Link do parkingu: https://goo.gl/maps/6gAA4wCxuiZMZMaNA

🍃 Znajdziemy tu gigantyczny plac zabaw z wielkimi drewnianymi rzeźbami inspirowanymi zwierzętami i roślinami, które można spotkać w Karkonoszach (albo kiedyś je zamieszkiwały)

🪵 13 interaktywnych konstrukcji zaprojektowano tak, żeby dzieci zdobywały wiedzę i świetnie się bawiły (każda konstelacja ma tablicę informacyjną, są też napisy po polsku).

🐾 Olbrzymi ryś, któremu można zaglądnąć do paszczy i wspinać się w jego brzuchu, żmija, będąca drewnianym labiryntem, walczące mrówki, po których dzieci się wspinają, poroże jelenia czy gniazda czarnego bociana, rozwieszone między drzewami, przenoszą dzieci w zupełnie inny świat. Nasze dzieci od razu zaczęły się bawić w atak pająków i wymyślać różne historie, plac bardzo działa na wyobraźnię.

🌳Poznawanie przyrody to jedno ale doznania architektoniczne, też są wyjątkowe (wiele konstrukcji jest bardzo wysoka i służy jako platformy widokowe). Projekt stworzyło dwóch architektów, których zamiarem było zaangażowanie w zabawę nie tylko dzieci, ale też dorosłych.

🪵Całość placu ulokowana jest na sporym terenie (powierzchnia ok 2 tys. m kw.)

🔝 Na plac kursuje krzesełko narciarskie, a w drodze powrotnej można wypożyczyć w SkiResortLine hulajnogę i zjechać do dolnej stacji. Są dwie test zjazdu, jedna trudniejsza, a druga na około, prostsza i dłuższa, obie natomiast maja koniec przy dolnej stacji kolejki. Moi chłopcy zjechali trasą żółtą i byli bardzo zadowoleni. Trzeba mieć minimum 7 lat skończone, żeby zjechać, wiec nie jest to atrakcja dla małych dzieci.

🪵 Sam plac jest tak pomyślany, że moje 4 latki wchodziły wszędzie same. Są też trudniejsze konstrukcje, na których my im pomagaliśmy, ale udało im się wejść na wszystko.

👩‍💻 Wklejam Wam stronę internetową: www.pec-ka.cz, gdyż na internecie nie ma jeszcze dużo informacji o tym palcu. Sam plac jest bezpłatny, jeżeli chcemy wyjechać krzesełkiem to mamy możliwość skorzystać z niego od maja do października.

🪵 Drewniana kula jest odpłatna, wykorzystuje się ją na 2 atrakcjach. Kosztuje 5 złotych, a jest fajną pamiątką.

TAGS
RELATED POSTS

Zostaw wiadomość

ASIEŃKA
Kraków, PL

Niektórzy mówią na mnie Mała Mi... uwielbiam góry, książki o himalaistach, dobre wino i spotkania z przyjaciółmi. Lubię wszystko mieć zaplanowane i tak było całe moje życie… do czasu, aż kiedyś z planowanej ciąży z drugim dzieckiem, zrobiła się ciąża z drugim i trzecim dzieckiem. To była jedna z najważniejszych lekcji w moim życiu... po której, zostałam mamą trójki i zaakceptowałam fakt, że nie wszystko trzeba planować.  Lubię siebie po trzydziestce, pracuję na pełny etat, mam Jasia, Alę i Lenę i męża, którego po 10 latach dalej nazywam swoim najlepszym przyjacielem. Od kiedy możemy wyrobić sobie „Kartę dużej rodziny”, mam chyba więcej energii niż kiedykolwiek. Praktycznie w każdy weekend  organizuję nam wycieczki i spacery po okolicy. Cała nasza trójka na hasło wycieczka siedzi w fotelikach z uśmiechem na ustach. Przez pierwsze dwa lata życia bliźniaczek śmiałam się, że namalowałam na mapie cyrklem kółko o promieniu 200 km od Krakowa i podróżowaliśmy tylko w jego obrębie. Powoli wychodzimy poza kręgi, ale przez ten czas odwiedziliśmy wiele cudownych miejsc i tym chcę się z Wami podzielić. Jeżeli jesteś z Krakowa i okolic, znajdziesz tutaj pomysły na to gdzie pojechać i praktyczne wskazówki o miejscach, które odwiedziłam. Wszędzie jeździmy całą rodziną i kolekcjonujemy chwile, momenty i piękne miejsca w naszych głowach. 

Szukaj