Krosno Miejsca Podkarpacie Polska

Winnica Widokowa – miejsce pod Krosnem, w którym każdy się zakocha

By
on
18 września 2020

Miejsce: Winnica Widokowa w Komborni

Odległość od Krakowa: 2,5 godziny

Cechuje mnie wysoki poziom patriotyzmu lokalnego… od piętnastu lat nie mieszkam w Krośnie, ale uwielbiam tam wracać i spędzać czas. Samo Krosno rozwija się turystycznie, ma historyczny rynek, nazywany przez niektórych „małym Krakowem”, nowe Centrum Dziedzictwa Szkła czy przepiękne zielone tereny i pagórki.

Sami jak przyjeżdżamy do Krosna często wędrujemy i poznajemy nowe miejsca, które pojawiają się na jego mapie. Do Winnicy Widokowej trafiliśmy na początku jej działalności, pojechaliśmy pod winnicę i zobaczyliśmy widok, który sprawił, że nie raz tam wróciliśmy. Pomimo, że przyjechaliśmy późno i winnica była już zamknięta, jej właściciele okazali się być przemiłymi ludźmi i zaprosili nas na lampkę wina. Opowieści o miłości do tego miejsca, podróżach, widok na winnicę, pyszne wino i cudowny klimat sprawiły, że jesteśmy tam częstymi gośćmi.

Winnica to urocze miejsce na wzgórzu w Komborni, które zachwyci nie tylko lokalnie wytwarzanym na małą skalę winem, ale także przepięknymi widokami. Winnica znajduje się w Komborni przy wąskiej drodze na wzgórzu, na jej terenie jest dom gospodarzy, budynek, w którym serwowane są wina i sery oraz taras widokowy z przepiękną panoramą. W słoneczny dzień widać z niego Bieszczady, Pogórze Gorlickie, a nawet Tatry. Można usiąść na tarasie, napić się wina i podziwiać widoki, a dzieci w tym czasie będą gonić psa właścicieli Brexita, po sporym zielonym terenie na zboczu winnicy.

Zerknijcie na ich stronę fb: https://www.facebook.com/widokowa dają tam informacje o wydarzeniach i dostępnych winach, które niestety szybko się kończą.

25 września będzie organizowane winobranie, na które można przyjść i pomóc gospodarzom w zbiorach. Jestem pewna, że będzie wspaniała atmosfera i świetna zabawa.

TAGS
RELATED POSTS

Zostaw wiadomość

ASIEŃKA
Kraków, PL

Niektórzy mówią na mnie Mała Mi... uwielbiam góry, książki o himalaistach, dobre wino i spotkania z przyjaciółmi. Lubię wszystko mieć zaplanowane i tak było całe moje życie… do czasu, aż kiedyś z planowanej ciąży z drugim dzieckiem, zrobiła się ciąża z drugim i trzecim dzieckiem. To była jedna z najważniejszych lekcji w moim życiu... po której, zostałam mamą trójki i zaakceptowałam fakt, że nie wszystko trzeba planować.  Lubię siebie po trzydziestce, pracuję na pełny etat, mam Jasia, Alę i Lenę i męża, którego po 10 latach dalej nazywam swoim najlepszym przyjacielem. Od kiedy możemy wyrobić sobie „Kartę dużej rodziny”, mam chyba więcej energii niż kiedykolwiek. Praktycznie w każdy weekend  organizuję nam wycieczki i spacery po okolicy. Cała nasza trójka na hasło wycieczka siedzi w fotelikach z uśmiechem na ustach. Przez pierwsze dwa lata życia bliźniaczek śmiałam się, że namalowałam na mapie cyrklem kółko o promieniu 200 km od Krakowa i podróżowaliśmy tylko w jego obrębie. Powoli wychodzimy poza kręgi, ale przez ten czas odwiedziliśmy wiele cudownych miejsc i tym chcę się z Wami podzielić. Jeżeli jesteś z Krakowa i okolic, znajdziesz tutaj pomysły na to gdzie pojechać i praktyczne wskazówki o miejscach, które odwiedziłam. Wszędzie jeździmy całą rodziną i kolekcjonujemy chwile, momenty i piękne miejsca w naszych głowach. 

Szukaj