Kraków Małopolska okolice Krakowa Parki w Krakowie Polska Wycieczki z dziećmi

Las Witkowicki – idealne miejsce na popołudniowy spacer albo piknik

By
on
25 sierpnia 2020

Dojazd z centrum Krakowa: 15 min
Czas: 1-2 godz.
Wózek: terenowy albo nosidełko

Dzisiaj zapraszam Was do naszego lasu, mamy to szczęście, ze jedziemy do niego 10 minut na rowerach, przez co znamy go od podszewki. Las Witkowicki, na mapie zaznaczany jest jako park leśny, położony jest na północnej granicy Krakowa. Kiedyś należał do wsi Witkowice, teraz jest
częścią Krakowa i graniczy z sąsiadującymi wsiami (Zielonki i Bibice). Sam las jest niewielki, ale moim zdaniem jest idealną opcją na popołudnie z dala od miasta i w otoczeniu drzew.

Las jest gęsty, ma sporo ścieżek rowerowych, miejsc na piknik czy ognisko. Prowadzi przez niego parę ścieżek, wzdłuż których można znaleźć tablice edukacyjne i grę mobilna „Kraków w zieleni”. Gra dostępna jest pod linkiem https://gll.zzm.krakow.pl/, można w niej odszukiwać QR kody i zbierać punkty, które potem wymienia się na odznakę. Co kawałek są postawione „leśne słupów ogłoszeniowych”, gdzie można podglądnąć mieszkające w lasku zwierzęta, rosnące w nim rośliny. Moje dzieci zawsze chcą zaglądać przez dziurki i zaglądać do środka. Jeżeli ktoś ma ochotę na piknik leśny albo ognisko to są na to specjalnie przygotowane miejsca z
ławeczkami. Przez las biegnie rzeczka Bibiczanka, jest płytka i prowadzi przez nią parę drewnianych kładek, co stanowi dodatkowa atrakcję dla dzieci. Cały teren lasku jest sam w sobie atrakcją, liczne skałki, wzniesienia oraz niewielka górka, na szczycie której znajduje miejsce na ognisko.

Jak już przebiegniemy przez wszystkie kładki i pagórki, zawsze kończymy spacer na placu zabaw. Leśna Kryjówka to oryginalny, drewniany i naturalny plac zabaw, gdzie dzieci będą zachwycone wspinając się po małpim gaju, zjeżdżając ze zjeżdżalni czy huśtając się w środku lasu. Przy placu zabaw jest miejsce, gdzie często widzę rodziny organizujące piknik, a nawet urodziny dla dzieci. Park jest niewielki, ale jak dobrze zaplanujemy spacer możemy spędzić w nim przyjemnie czas, pooddychać innym powietrzem i pobiegać po kładkach nad rzeką.

TAGS
RELATED POSTS

Zostaw wiadomość

ASIEŃKA
Kraków, PL

Niektórzy mówią na mnie Mała Mi... uwielbiam góry, książki o himalaistach, dobre wino i spotkania z przyjaciółmi. Lubię wszystko mieć zaplanowane i tak było całe moje życie… do czasu, aż kiedyś z planowanej ciąży z drugim dzieckiem, zrobiła się ciąża z drugim i trzecim dzieckiem. To była jedna z najważniejszych lekcji w moim życiu... po której, zostałam mamą trójki i zaakceptowałam fakt, że nie wszystko trzeba planować.  Lubię siebie po trzydziestce, pracuję na pełny etat, mam Jasia, Alę i Lenę i męża, którego po 10 latach dalej nazywam swoim najlepszym przyjacielem. Od kiedy możemy wyrobić sobie „Kartę dużej rodziny”, mam chyba więcej energii niż kiedykolwiek. Praktycznie w każdy weekend  organizuję nam wycieczki i spacery po okolicy. Cała nasza trójka na hasło wycieczka siedzi w fotelikach z uśmiechem na ustach. Przez pierwsze dwa lata życia bliźniaczek śmiałam się, że namalowałam na mapie cyrklem kółko o promieniu 200 km od Krakowa i podróżowaliśmy tylko w jego obrębie. Powoli wychodzimy poza kręgi, ale przez ten czas odwiedziliśmy wiele cudownych miejsc i tym chcę się z Wami podzielić. Jeżeli jesteś z Krakowa i okolic, znajdziesz tutaj pomysły na to gdzie pojechać i praktyczne wskazówki o miejscach, które odwiedziłam. Wszędzie jeździmy całą rodziną i kolekcjonujemy chwile, momenty i piękne miejsca w naszych głowach. 

Szukaj